Anasayfa » 😺 Kedi » Rüyada Kedi Görmek Ne Anlama Gelir? [Sorularla Dev Rehber!]
Hamide Sade
Bilge Pakize Editörü

Rüyada Kedi Görmek Ne Anlama Gelir? [Sorularla Dev Rehber!]

Rüya tabircileri, görülün her rüyayı olumlu ya da olumsuz olarak yorumlar. Rüyada görülen kedi için yorum yapan tabircilerin bazıları çok iyi yorumlar yaparken bazılarının kötü yorumlar yaptığı görülebiliyor.

Kedilerin rüyada görülme şekli yapılacak yorumlarında farklı olmasına neden oluyor. Genelde kadın düşmanı olduğu yorumları yapılır ve bekar kadınlar için kısmetin kapatılması şeklinde yorumlanır.

📚 İçindekiler (👁️ Mutlaka göz at!)

Rüyada Kedi Görmenin Psikolojik Anlamı Nedir?

Rüyada görülen kedilerle ilgili psikolojik yorumlar yapılabiliyor. Psikolojik açıdan yapılan yorumlarda, kötü şans ve talihsizlik olarak açıklamalar yapılır. Kediler, kadınsı arzuları, gücü, yaratıcılığı ve bağımsız ruhu temsil eder.

Yorumlar yapılırken, rüyayı gören kişilerin normal hayatlarında kedileri sevip sevmediklerine bakılır. Birçok yorumcu tarafından rüyayı görenin çocuk sahibi olacağı yorumu yapılır. Bu birçok kişinin psikolojik açıdan rahatlamasını ve kendisini daha iyi hissetmesini sağlar.

Rüyada Kedi Görmenin Dini Açıdan Anlamı Nedir?

İslami rüya tabircileri, kişilerin gördüğü rüyaları yorumluyor. Rüyada görülen kediler, düşman ya da hizmetçi olarak tanımlanabiliyor. Dini açıdan anlamı, hastalık, hüzünlenme ve kederlenmek şeklinde tabir edenler oluyor.

Olumlu ve olumsuz yorumlar yapan tabirciler olduğu için dini açıdan da farklı yorumlar yapabiliyor. Dini açıdan yorum yapanlar, kedilerin kurnaz, sinsi ve hilebaz kişilerle karşılaşılacağı işaretinin olduğunu belirtebiliyor.

Diyanet’e Göre Rüyada Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Diyanet’e göre rüyada görülen kedilerin anlamları, görülen kedilerin yavru ya da yetişkin olmasına, erkek ya da dişi, renk türlerine, cinsine göre farklı yorumlanıyor. Dini rüya tabircilerinin yorumları diyanete göre yapılan yorumlardır.

Diyanete göre kedilerin rüyadaki anlamı, hastalık ve kederlenme olarak belirtilebiliyor. Kediler, evde beslendiği için rüyalar daha çok ev halkından herhangi birisini işaret ediyor.

Rüyada Yavru Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada görülen her yavru kedinin çocuklar için mutluluğu işaret ettiği belirtiliyor. Kedilerin yavrusu çocuklara, büyükleri ise hizmetçiye alamettir. Kedilerle ilgili yapılan rüya yorumları çoğu zaman hüzün ve keder olarak yapılırken, yavru kedilerin, malı bereketlendireceğini işaret ediyor.

Yavru kediler, sahiplerinin ailesiyle mutlu olduğunu gösteriyor. Bazı yorumcular, yavru kediler için kişinin ailesine zaman ayırması gerektiğini tabir ediyor. Bazen de saflığı ve masumiyeti simgeleyebiliyor.

Rüyada Dişi Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüya tabircileri, dişi kedileri hizmetçi kadın olarak görür ve yorumlarını ona göre yapar. Dişi kediler, kötü niyetli hizmetçi kadını işaret eder. Rüyadaki kediyi kendisinin değil de başkasının etrafında dolandığını görenler, o şahsa faydasının ya da zararının dokunabileceğini anlayabiliyor.

Rüyada Erkek Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyadaki erkek kediler, tabirciler tarafından şu şekilde tabir edilebiliyor:

  • Hırsızlık,
  • Hasımlık,
  • Çocuk,
  • Zina,
  • Gıybet.
  • Hanım için zulüm,

Yorumlar, psikolojik ve dini açılardan yapılabiliyorlar. Dini açıdan yapılan tabirlerde, hesap günü gayri meşru ya da babası bilinmeyen evlat olarak işaret ediliyor.

Rüyada Kedi Almak Ne Anlama Gelir?

Rüyasında kedi aldığını görenler için tabirciler tarafından yapılan yorumlarda aile hayatı ile ilgili bazı şeyler işaret ediliyor. Kedileri satın almak, rüya sahibinin, diğer kişiler tarafından sevilen ve saygı duyulan birisi olacağını işaret eder.

Rüya sahibinin uzun süreli çalışmalar sonunda hedefine ve zafere ulaşacağını gösterir. Rüya ile neşeli günlerin geleceği yorumlanır. Yorumcular, satın alınan kedilerin yavru ve yetişkin, erkek ya da dişi durumlarına göre farklı tabirler yapıyor.

Rüyada Büyük Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Kediler büyük olduğunda severken bile dikkat etmek gerekiyor. Rüyada görülen büyük kediler için olumsuz yorumlar yapılır. Tabire göre büyük kediler, söz taşımayı, hırsızı ve düşmanı işaret ediyor. Bazı yorumcularda, büyük kedilerin, rüyayı gören kişiler için büyük mevkilerde bulunan kişiler nezdinde daha yukarı mevkilere çıkacağını gösterir. Rüyayı görenin önemli işlerden büyük kazançlar elde edeceği şeklinde de yorumlar yapılır. Büyük kediler, gücü ve yaratıcılığı ya da kötü şansı temsil eder.

Rüyada Kedi Sevmek Sevdiğini Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kedileri sevmenin yorumları genelde olumlu yapılır. Rüya sahibine rakiplerinin zarar vermeyeceği işaret edilir. Rüyanızda sevdiğiniz kediler, dost ve arkadaş tavsiyelerini dikkate almanız gerektiğini gösteriyor.

Yüksek mevkilerde bulunan kişilerle dostluk kurulacak demektir. Sevgi her zaman başarıya ulaştıran yol olduğu için rüyadaki kedileri de sevmek yardımlaşmaya ve başarıya ulaşmayı sağlayacak işlerin yapılacağını işaret eder.

Rüyada Kedi Isırması Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kedilerin görülme durumları yorumların kişiye göre farklı yapılmasına neden olur. Kedinin ısırdığını görenler için hırs yapan kadına dalalettir ve bu kadın çocuğunun terbiyesi için hırs yapar. Adaletin ve dünyanın durumunun bozulmasına işaret eder.

Rüya sahibi için ehli hırsız kimse tabiri yapılabiliyor. Rüyadaki dişi kedinin sahibi ısırması ise ev halkının rahat edeceği bir sene yaşanacağı şeklinde yorum yapılır. Rüyadaki kediler çoğu zaman hizmetçilerdir.

Rüyada Kedi Tırmalaması Ne Anlama Gelir?

Kedinin tırmalaması, gerçek hayatta kişilere büyük sıkıntılar yaşatabiliyor. Rüyada da kedinin tırmalaması sıkıntı olarak kabul edilir. Rüya sahibinin başına bazı tatsız olayların gelebileceğine işaret ediyor.

Sokak kedisi tırmalamışsa işlerin ters gideceği yorumlanır. Tabircilerin bazıları, kedilerin tırmalamasını, niyeti açık düşmanı, kedinin erkek olması ise şiddetli hastalığı gösterir.

Rüyada Tırmalayan Ve Saldıran Vahşi Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Vahşi kedilerin saldırması ve tırmalaması, rüya sahibinin eziyet göreceğini işaret eder. Saldıran kedi vahşi ve sokak kedisi ise büyük sorunları işaret ederken, kedi ev kedisi ve dişi ise rahatlık olarak yorumlanır.

Vahşi kedilerin tırmalaması, rüya sahibinin gerçek hayattaki yaşam şekline göre olumlu ya da olumsuz olarak yorumlanabilecektir. Tırmalama olayının gerçekleşme şekli ve ortamı yorumların farklı yapılmasına neden oluyor.

Rüyada Kedi Saldırısına Uğramak Ne Anlama Gelir?

Rüyada kedisinin kendisine saldırdığını gören rüya sahibi için rahat edeceği bir dönemi yaşayacağına dalalet eder. Saldıran kedi, yabani ve vahşi ise rüya sahibinin çok zorluk çekeceği bir sene yaşayacağını gösterir. Ev kedisinin saldırması ile olumlu olarak yorumlanır ve rahatlığı işaret eder.

Rüyada Kedi Kovalamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada kediyi kovalarken görmek her zaman iyi anlam taşır ve iyi yorumlanır. Rüya sahibinin yapacağı çalışmaların güzel sonuçlanacağını ve istenen hedefe ulaşılacağını gösterir. Kediyi kovalama düşmanı işaret edebiliyor. Tabirciler, rüya sahibinin işlerinde mücadele etmesi gerektiğini belirtiyor. Rüyada kediler tarafından kovalandığını gören kişiler ise sağlıklarına dikkat etmelidir.

Rüyada Kedi Beslemek Ne Anlama Gelir?

Görülen rüyada kediyi beslediğini görenler için emrinde çalışan insanlara yorumlanır. Gizli ve öfkesini kontrol eden kimseler işaret edilir. Kediyi beslemek tabircilere göre farklı yorumlanıyor. Kedilerin beslenmesi yapılacak iyiliklere ve yaşanacak sıkıntıların bitmesine işaret eder. Tabirciler, rüya sahibinin yaşamında olumlu gelişmelerin yaşanacağını gösterir.

Rüyada Kucakta Kedi Sevmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kucağa alınan kediyi sevmek sevince işarettir. Sevginin her kapıyı açtığı belirtilir ve rüyada da yüksek mevkilerdeki kişilerle iyi ilişkiler kurulacağını gösterir. Kucakta kedinin sevilmesi, yardımlaşma, yüksek mevkilere gelme ve başarıya ulaşma olarak yorumlanıyor. Tabirciler her zaman olumlu yorumlar yapmıyor. Bazen, vefasızlık olarak yorumlanabiliyor.

Rüyada Eve Kedilerin Girmesi Evde Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada bir eve kedilerin girdiğinin görülmesi, o eve hırsız gireceğini işaret eder. Evde kedileri görmek bolluk ve bereket olarak tabir ediliyor. Çoğu zaman, akrabaya, ev halkına, mal ve nimet bolluğu ya da yolculuk, ayrılık olarak işaret edilebiliyor. Eve kedilerin girmesi aşırı hırsızlığı gösterirken, rüya sahibinin ona göre tedbir alması gerektiği işaret ediliyor.

Rüyada Eve Sarı Kedi Girmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada sarı kediler, genelde hasta kadını tasvir eder. Eve sarı kedinin girmesi, rüya görenin bekar kişi ise kısa sürede evleneceğini gösterir. Hasta kadın anlamına geldiği için rüya yorumu ile gelecek olan misafir kadın ve kız çocuğu haberini alacağı tabircilerin genellikle işaret ettikleri konulardan birisidir.

Rüyada Kediyi Evden Kovmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada kedinin evden kovalanması, rüya sahibinin karşısına sinsi ve kötü huylu birisinin çıkacağını gösterir. Kedilerin kovalanması, kötü niyetli kişilere işaret edilir ve evden kötü kişilerin uzaklaştırılmasıdır. Aynı zamanda rüya sahibinin tüm sorunları tek başına çözeceği anlamına gelir.

Rüyada Hamile Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyadaki hamile kediler, bir kadını ve şefkati işaret eder. Yani şefkatli bir kadınla karşılaşılacağını gösterir. Tabircilere göre şefkatli bir kadın işaret edildiği gibi husumetli bir kadın olabileceği de işaret edilebiliyor. Rüyayı gören kişinin erkek ya da kadın olmasına, yaşına göre farklı yorumlar yapılabilir.

Rüyada Kedi Öldürmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kediyi öldürdüğün gören kişinin hırsızı yakalayacağını ve ona karşı galip geleceği tabir edilir. Kediyi öldürdükten sonra derisini yüzmek, hırsızlıktan elde edilen malı alacağına işaret edilir. Rüyada kediyi öldürmek kişinin genişliğe çıkması ve rahatlaması demektir. Kendisine saldıran kediyi öldürmek her zaman daha hayırlı işler olarak yorumlanır.

Rüyada Bir Sürü Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Kediler halk arasında nankör hayvanlar olarak bilinir. Rüyasında sürü halinde kedilerin geldiğini gören kişi için kendisine ve hayatındaki bazı işlere çeki düzen vermesi gerektiği belirtiliyor. Daha çok kötü alışkanlıkları olan arkadaş gruplarını işaret eder ve bunlara karşı dikkatli olunması gerektiği yorumu yapılır.

Rüyada Birden Fazla Çok Bir Sürü Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Çok sayıda kedinin bir araya gelmesi, huzursuz bir ortamın oluşacağını gösterir. Rüyada da birden fazla ve kedileri sürü halinde görmek, hayırsız arkadaşlara, kişinin birçok konuda kendisine dikkat etmesi gerektiğini tabirine neden olur. Rüyayı gören kişi arkadaş çevresindeki kötü alışkanlığı olanlara karşı dikkatli olmalı ve uzak durmalıdır.

Rüyada 3 Kediyi Bir Arada Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada birden fazla kediyi bir arada görmek çeşitli sorunların yaşanacağını gösterir. 3 kediyi bir arada görmek, yaşanacak sorunların uzun sürmeyeceğini ve kısa süre sonra rahata kavuşulacağını gösterir. Sıkıntıların yaşandığı dönemlerde, kişinin büyük sorunlarla uğraşacağı işaret ediliyor. Rüyayı gören kişinin hayatında monotonlaşma varsa bunu hareketlendirmeli ve renklendirmelidir.

Rüyada Kedi Kurtarmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada herhangi bir durumda kediyi kurtarıyorsanız bu yakın çevrenizi gözetlemeniz ve ihmal etmemeniz gerektiğini ifade ediyor. Ailenize ilgi göstermeniz, kendinizi işinize vererek başarıya odaklanmanız gerekiyor. Kediyi zor durumdan kurtaranlar için evinde daha güvende olacağı yorumları yapılır.

Rüyada Kedi Yıkamak Ne Anlama Gelir?

Kediyi yıkadığını görenler kişi anne ise çocuğunun eğitimi ve hayatı için çok fazla zorlayıcı davranışlarda bulunduğu, çocuğun sıkılmaya başlandığını gösterir. Evde beslenen kediyi yıkamak ise karşılaşılan sorunların çözüleceğine ve sıkıntıların ortadan kalkacağına yorumlanır.

Rüyada Kedi Eti Yemek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kedinin etinden yemek, kısa sürede ev sahibi olunacağı şekilde yorumlanır. Eldeki imkanların en iyi şekilde kullanılacağını ve mal sahibi olunacağını gösterir.

Rüyada Renkli Benekli 3 Renkli Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Benekli kediler, rüyalarda yumuşak huylu bir kimseyi tarif eder. 3 benekli kediler, hoşgörülü ve anlaşılabilecek kişileri gösterirken, siyah renkli kediler düşmanlığı gösterir.

Rüyada Konuşan Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyasında kedinin konuştuğunu görmek, bilgelik olarak yorumlanır ve kedinin kendisiyle konuştuğunu görmek, kişinin makam ve itibar sahibi olacağına gösterir.

Rüyada Ölü Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyasında ölmüş bir kediyi gören kişi için yorumlar, kedinin rengine ve durumuna göre farklı yapılıyor. Ölü kediler, kişinin hayatında bazı değişiklikler yapması gerektiği, hırsızlık yapan birisinin yakalanacağını işaret eder.

Rüyada Beyaz Kedi Ne Anlama Gelir?

Rüyadaki kedinin beyaz renkli olması, rüya sahibi için neşe ve sevinçli günlerin yaşanacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Siyah Kedi Ne Anlama Gelir?

Siyah kediler her zaman uğursuzluk ve düşman olarak tanımlanır. Rüyada da kedinin siyah olması, etrafınızda düşmanlarınızın olduğunu gösterir.

Rüyada Şişman Kedi Ne Anlama Gelir?

Şişman kedinin görülmesi ve sevilmesi ile ilgili yapılan rüya yorumlarında, rahatlık döneminin başlayacağı, ayrılıkların biteceği işaret ediliyor.

Rüyada Sarı Kedi Ne Anlama Gelir?

Rüyadaki kedinin rengi sarı ise, kişi için huzurlu bir hayatın başlayacağı, istediklerine kavuşabileceği, gelecekten endişe etmemesi gerektiği yorumu yapılır.

Rüyada Gri Kedi Ne Anlama Gelir?

Gri kediler, rüya sahibinin yakın çevresinde kendisine zarar vermek isteyen kişilerin olduğunu ve bunlardan kurtulabileceğini anlamına gelir.

Rüyada Kediden Korkmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada kediden korkmak, beklemediği bir işin gerçekleşeceği ve kişinin güven içinde olacağı anlamını taşıyor. Aynı zamanda kişinin günahlarından tövbe etmesi anlamına da geliyor.

Rüyada Kedi Ve Yavrularını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kedileri yavrularıyla birlikte görmek, çocukların mutluluğa ulaşacağını işaret eder. Yavru kediler her zaman çocuk olarak yorumlanır. Büyük kediler hizmetçiyi işaret eder ve yavruları görmek bereket olacağını gösterir.

Rüyada Kedinin Doğurduğunu Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kedinin doğum yaptığını görmek, hayırlı bir rüya olarak yorumlanır. Uzun süredir haber alınamayan bir kişiyle karşılaşma ve maddi kazanç elde etme olarak yorumlanır.

Rüyada Kedi Yavrusu Emzirmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kedinin yavrusunu emzirmek, varlıklı kişilerden destek alınarak sorunların çözüleceği ve yaşamın daha güzel hale geçeğine dalalettir. Kişinin çocuğunun yüksek makamlara geleceğini de işaret ediyor.

Rüyada Kediye Sarılmak Ne Anlama Gelir?

Kişi rüyasında, kediye, bir kişiye sarılıyor gibi sarılmışsa, güvendiği kişilerden beklediği desteği göremeyecek demektir. Birden fazla kediye sarılmak, kişinin yakın zamanda düğün yapacağına yorumlanır.