Anasayfa » Güvercin » Camın, Pencerenin Önüne, Balkona Güvercin Konması Ne Anlama Gelir?
Yeliz Özdemir
Bilge Pakize Editörü

Camın, Pencerenin Önüne, Balkona Güvercin Konması Ne Anlama Gelir?

Camların ve pencerelerin önüne güvercin konması birçok insan tarafından iyiye yorumlanır. Balkona güvercin konması da genel olarak hane halkını sevindiren bir durumdur.

Camın, Pencerenin Önüne Güvercin Konması Ne Anlama Gelir?

Camın ve pencerenin önüne güvercin konması iyiye işarettir. Ancak güvercinin durumu ve hareketleri farklı anlamlara gelebilir.

Örnek vermek gerekirse; güvercin pencerenin önüne konarak kanatlarını çırpıyorsa bu hareket yakın zamanda gelecek olan iyi habere işarettir. Zira güvercinlerin neşeyle kanat çırpması her zaman iyiye ve habere yorumlanmıştır.

Güvercin kanat çırpmadan kısa süre içinde pencere önünden uçup gittiyse bu durum beklenen iyi haberin gecikeceğini gösteriyor olabilir. Balkona güvercin konması ve kanat çırpması da aynı şekilde iyiye ve müjdeli habere yorulur.

Güvercinin Pencere Pervazında Oturması Ne Anlama Gelir?

Güvercinin pencere pervazında oturması beklenen ve istenen bir olayın gerçekleşeceğinin işaretidir. Pencere pervazında oturan güvercinin yakın zamanda gelecek olan iyi haberlere ve mutluluğa işaret ettiği bilinir.

Geçmişten günümüze ulaşan birçok inanca göre pencere önüne gelen güvercin daima hayırlıdır ve korkup kaçması önlenmelidir. Güvercin hem insanlar için hem de yakınlarında olduğu evler için her zaman iyiliği ve güzelliği çağrıştırır.

Balkona Güvercin Konması Ne Anlama Gelir?

Balkona konan güvercin çoğunlukla hayırlıdır. Güvercinler hem rüyalarda hem de sıradan bir günde iyi haberin, güzelliğin, masumiyetin, saflığın ve mutluluğun simgesi olarak nitelendirilir.

Özellikle beyaz güvercin saf ve temiz duyguların simgesidir. Bu nedenle balkona güvercin konması kimse tarafından kötüye yorulmaz.

Balkona konan güvercin ev için ve ev halkı için barışı, mutluluğu, iyiliği ve hoşluğu getiren bir canlıdır. Bu nedenle balkona konan güvercin kovulmamalıdır.