Anasayfa » Güvercin » Eve, Balkona, İşyerine Beyaz, Gri Güvercin Girmesi Ne Anlama Gelir? Geçek Hayatta
Yeliz Özdemir
Bilge Pakize Editörü

Eve, Balkona, İşyerine Beyaz, Gri Güvercin Girmesi Ne Anlama Gelir? Geçek Hayatta

Gerçek hayatta eve, balkona ya da işyerine güvercinin girmesi hakkında pek çok batıl inanç söz konusudur. Beyaz ya da gri güvercinin eve, balkona veya işyerine girmesinin iyiyi ya da kötüyü işaret ettiğine yönelik yaygın inanışlar bulunur.

Eve, Balkona ya da İşyerine Güvercin Girmesi Ne Anlama Gelir?

Güvercinin eve, balkona ya da işyerine girmesi, duruma göre iyi ya da kötü anlamlara gelebilir. Güvercinin girdiği evde yaşayan bir çift mevcut ise; güvercinin balkonda görülmesi, ailede stoklamanın söz konusu olacağına işaret eder.

Güvercinin girdiği evde yaşayan bekar biri var ise ve güvercin, evin içine girmiş ise; bu durum, güzel bir aşk hayatına delalet eder.

Güvercinin girdiği evde yaşayan ve sevgilisi olan biri mevcut ise; güvercinin eve girmesi, sevgilisinin onu özlediği anlamı taşır. Aynı zamanda sevgilinin görüşmek ve buluşmak istediğine işaret ettiği şeklinde bir inanış da mevcuttur.

Balkona ya da Pencereye Güvercin Konması Ne Anlama Gelir?

Balkona ya da pencereye konan güvercin, kötü alametleri işaret eder. Fakat balkona ya da pencereye konan güvercinin uçup gitmesi söz konusu ise mutluluk yaşanacağına işaret ettiği düşünülür.

Güvercinin belli aralıklarla balkona ya da pencereye gelmesi, evde yaşayan kişi için kısa süre içinde her şeyin iyi olacağına işaret eder. Aynı zamanda cennete girmek yönünde bir söz olduğuna yönelik bir inanış da mevcuttur.

Öte yandan eğer güvercin, konduğu balkon ya da pencereden ayrılmayarak sürekli olarak orada durmakta ise ölen birinin özlem çektiğine delalet eden bir durum söz konusudur.

Bir Eve ya da Balkona Güvercinin Yuva Yapması Ne Anlama Gelir?

Güvercinin, eve ya da balkona yuva yapması; kişinin hayatında mutluluklar yaşayacağı, sıkıntılarından kurtularak refaha ulaşacağı anlamları taşır.

Eve ya da balkona yaptığı yuvaya yumurta bırakmış olan güvercinin, kişinin mutluluğunun sonsuza kadar süreceğine işaret ettiği yönünde yaygın bir inanış vardır.

Eve, Balkona ya da İşyerine Beyaz Güvercin Girmesi Ne Anlama Gelir?

Ev, balkon ya da işyeri etrafında dolaşan beyaz güvercinin görülmesi, birinin ölümün yakınlaştığına delalet edebilir. Fakat bunun yanı sıra genel olarak beyaz kuşların, iyilik, güzellik, neşe getireceğine inanılır.

Aynı zamanda eve giren beyaz güvercinin, o evde yaşayanları yangından koruyacağına ve kötü güçleri engelleyeceğine inanılır. Evde, balkonda ya da işyerinde görülen beyaz güvercin, bol bol gelir elde edileceği şeklinde yorumlanır.

Eve, Balkona ya da İşyerine Gri Güvercin Girmesi Ne Anlama Gelir?

Eve, balkona ya da işyerine gri güvercinin girmesi, genellikle kötüye yorumlanır. Gri ya da daha koyu renkli bir güvercinin veya başka bir kuşun görülmesi, eve girmesi çoğunlukla kötü habere, üzüntüye ve kavganın söz konusu olacağına yorulur.