Anasayfa » Muhabbet Kuşu » En İyi Ve Kolay Konuşan Muhabbet Kuşu Rengi, Cinsi Hangisidir?
Yeliz Özdemir
Bilge Pakize Editörü

En İyi Ve Kolay Konuşan Muhabbet Kuşu Rengi, Cinsi Hangisidir?

Kolay konuşan muhabbet kuşları evcil hayvan seçimi konusunda ilk sıralarda yer alır. Bunun nedeni konuşma özelliğinin cezbedici olmasıdır.

Sevimli olmalarının yanı sıra sıcakkanlı yapısı ile insanlarla sıcak kurmakta uzman muhabbet kuşlarını eğiterek konuşmalarını sağlamak mümkündür.

Muhabbet kuşları içinde pek çok renk ve cins seçeneği bulunur. Bu seçeneklerin konuşma üzerinde bir etkisinin olup olmadığı merak konusudur. Üstelik eve hangi yaşta alınması gerektiği de muhabbet kuşu konuşma seçiminde son derece önemli bir yer tutar.

Muhabbet Kuşlarının Kolay Konuşmasında Kuşun Renginin Etkisi Var Mıdır?

Muhabbet kuşunun konuşmasında renk bir kriter değildir. Muhabbet kuşunun konuşma yetisi sahip olduğu renkle ilişkili bir durum değildir. Bu nedenle konuşması için alınan bu kuş için renge bakıp karar vermek yersiz bir durum yaşatır.

Genel kanı yeşil renge sahip olan muhabbet kuşlarının daha kolay konuştuğu yönündedir. Yeşil renkli muhabbet kuşu sadece bu sebepten en çok tercih edilen çeşittir. Oysa bu bilgi herhangi bir kaynağa dayanmadığı için ciddiye alınmamalıdır. Konuşma konusunda muhabbet kuşunun rengi etkili bir durum değildir.

Muhabbet Kuşlarının Kolay Konuşmasında Cinsinin Etkisi Var Mıdır?

Muhabbet kuşunun konuşmasında cins etkili değildir. Muhabbet kuş cinsleri konuşma konusu hakkında birbirine yakın yatkınlığa sahiptir. Bu nedenle öne çıkan bir tür yoktur.

Muhabbet kuşu cinslerinden bazılarının daha kolay konuştuğuna dair yaygın söylentiler mevcuttur. En çok Jumbo muhabbet kuşları hakkında kolay konuştukları hakkında rivayetler dolaşır. Bu nedenle sıklıkla tercih edildikleri görülür.

Bu durum herhangi bir kaynağa dayanmayan bir söylentiden ibarettir. Muhabbet kuşu cinsleri içinde daha kolay konuşan bir tür yoktur.

Muhabbet Kuşlarının Kolay Konuşmasında Cinsiyetinin Etkisi Var Mıdır?

Muhabbet kuşunun konuşmasında cinsiyet doğruluğu onaylanmış bir kriterdir. Bu kuş türü içindeki erkekler dişilere göre daha kolay konuşur. Bu nedenle konuşması için alınan bir muhabbet kuşunun erkek olmasına öncelik verilebilir.

Erkek muhabbet kuşları daha kolay konuşabildiği gibi kelime hazneleri genel olarak daha geniştir. Bunun temel nedeni erkek muhabbet kuşunun partnerini tavlamak için ses çıkarmak zorunda kalmasıdır. Bu içgüdüsel durum erkek muhabbet kuşunun dişiye nazaran konuşmaya daha yatkın olmasını sağlar.

En Kolay Şekilde Konuşmaya Başlaması İçin En İyi Hangi Muhabbet Kuşu Alınmalıdır?

Kolay konuşan muhabbet kuşu için en ideal zaman annesinden ayrıldığı dönemdir.

Erkek olan muhabbet kuşları konuşmaya dişilerden daha fazla yatkın olduğu için cinsiyet seçimi bu yönde yapılabilir.

Annesinden ayrılan erkek muhabbet kuşları konuşma konusunda en iyi seçim olacaktır. Bu kuşların kelime haznesi fazla olduğu için öğrenme kapasiteleri bir hayli yüksektir.

Her gün düzenli olarak 1 saat konuşma çalışmasının yapılması etkili sonuç verir. Muhabbet kuşu annesinden yeni ayrılan bir erkekse süre bir hayli kısa dönemde olur.