Anasayfa » Güvercin » Erkek Ve Dişi Güvercinler Nasıl Kızıştırılır? +Yöntemleri, Sesler
Yeliz Özdemir
Bilge Pakize Editörü

Erkek Ve Dişi Güvercinler Nasıl Kızıştırılır? +Yöntemleri, Sesler

Erkek ve dişi güvercinleri kızıştırmak için birden çok yöntem bulunur. İlk defa güvercin besleyecek olanlar tarafından dişi güvercinleri kızıştırmak ve erkek güvercinleri kızıştırmak için neler yapılabileceği merak konusudur.

Erkek Güvercinler Nasıl Kızıştırılır? Yöntemleri Nelerdir?

Erkek güvercinleri kızıştırmak için kenevir yöntemi ya da güvercinleri uyaran sesler kullanılabilir. Kenevir yönteminin basit ve etkili bir yöntem olduğu söylenebilir.

20 kiloluk buğdayın içine 1 kilo kenevir koyulması ve bu karışımın yem haline getirilmesi durumunda yemi tüketen erkek güvercinlerin kızışarak çiftleşme sürecine girmesi mümkündür. Dişi güvercinleri kızıştırmak ve erkek güvercinleri kızıştırmak için kenevir oldukça etkili bir yöntemdir.

Erkek Güvercinleri Kızıştırmak İçin Hangi Sesler Kullanılabilir?

Erkek güvercinleri kızıştırmak için kullanılan ses guruldayan bir güvercin sesidir. Erkek güvercine guruldayan bir güvercinin sesinin birkaç dakika boyunca dinletilmesi, tepki vermesine ve kızışmasına neden olur. Bunun için akıllı telefonlar kullanılabilir.

Güvercini ürkütecek kadar yakınına gelmeden bu sesi ona dinletmek sese tepki vermesine ve ötmesine neden olur. Dişi güvercinleri kızıştırmak ve erkek güvercinleri kızıştırmak için en etkili yöntemlerden biri budur.

Dişi Güvercinler Nasıl Kızıştırılır? Yöntemleri Nelerdir?

Dişi güvercinleri kızıştırmak için erkek güvercinleri kızıştırırken kullanılan yöntemlerin tümü kullanılabilir. Zira güvercinlerin kızışması için yapılabilecek eylemlerin hepsi ortaktır. Güvercin yemine bir miktar kenevir koymak ve güvercine onu etkileyecek bir ses dinletmek kızışması için çoğu zaman yeterlidir.

Burada dikkat edilmesi gereken önemli nokta, etkili olan bu yöntemlerin hemen sonuç vermeme ihtimalidir. Ancak hemen sonuç alamamak hiç sonuç alınmayacağı anlamına gelmediği için yöntemin birden çok kez tekrarlanması gerekebilir.

Dişi Güvercinleri Kızıştırmak İçin Hangi Sesler Kullanılabilir?

Dişi güvercinleri kızıştırmak için kullanılan ses tıpkı erkek güvercinleri kızıştırmak için kullanılan güvercin sesidir. Doğadaki birçok hayvanın kendine has bir sesi ve ötüşü vardır.

Güvercinlerin tamamı da kendilerini gruplayarak ifade ederler. Bu nedenle dişi güvercinlere kızıştırmak için guruldayan bir güvercinin sesini dişi güvercine bir süre dinletmek etkili olacaktır. Dişi güvercin sese tepki verene kadar eylem sürdürülmelidir.

Güvercin Kur Dansı, Sesi (Video)

Kur yapan güvercinler ve sesleri
Kur yapmaya başlayan güvercin sesi