Anasayfa » Güvercin » Falda, Kahve Falında Güvercin, Yumurtası, Kafası, Kanadı Görmek Ne Anlama Gelir?
Yeliz Özdemir
Bilge Pakize Editörü

Falda, Kahve Falında Güvercin, Yumurtası, Kafası, Kanadı Görmek Ne Anlama Gelir?

Falda güvercin şekli, güvercin yumurtası, güvercin kafası, güvercin kanadı görülmesi çoğunlukla fal sahibinin rahatlayacağına, mutlu olacağına, sıkıntılarından kurtulacağına, müjdeli bir haber alacağına yorulur.

Falda Güvercin (Şekli) Görmek Ne Anlama Gelir?

Falda güvercin şekli görmenin anlamı; fal sahibinin yakın zamanda iyi bir haber alacağı, fal sahibinin küslük veya dargınlık yaşadığı kişi ile aralarındaki problemi çözeceği şeklindedir. Falda barışın da simgesi olan güvercinin görülmesi genel olarak iyi şekilde yorumlanır.

Falında güvercin çıkan fal sahibinin hem maddi hem de manevi yönden mutluluğa ulaşacağı, yaşayacağı mutluluk karşısında sevinç gözyaşları dökeceği, mutlu bir ilişki ya da evlilik içinde olacağı şeklinde yorumlar da mevcuttur.

Kahve Falında Güvercin Yuvası Çıkması Ne Anlama Gelir?

Falda güvercin yuvası görülmesinin anlamı; genellikle fal sahibinin süreklilik arz eden bir mutluluk içinde olacağı şeklindedir.

Maddi ya da manevi zorluk içinde olan fal sahibinin falında güvercin yuvasının çıkması; kısa süre içinde bu sıkıntılarından kurtulacağı, mutlu bir ilişki sürdüreceği ve huzurlu bir hayat yaşayacağı biçiminde yorumlanır. Falda görülen güvercin yuvasının, kişinin bir ev kuracağına delalet ettiği de düşünülür.

Kahve Falında Güvercin Kafası Çıkması Ne Anlama Gelir?

Falda güvercin kafası görmenin anlamı; kısa zamanda alınacak müjdeli bir haberin tüm sorunları geride bırakacağı şeklindedir. Aynı zamanda fal sahibine gelecek olan bu haberin, fal sahibini çok şaşırtacağı yönünde de yorumlanır.

Fal sahibinin aile içinde yaşadığı problemlerin, kırgınlıkların ve küslüklerin biteceğine, refaha kavuşacağına, büyük başarıların elde edileceğine, yeni kısmetlere ve mutlu bir aşk hayatına işaret eder.

Kahve Falında Güvercin Yumurtası Çıkması Ne Anlama Gelir?

Falda güvercin yumurtası görmek, olumsuz anlamlara sahip olan bir işarettir. Kahve falında güvercin yumurtası gören kişinin keyfinin ve huzurunun kaçacağına, mutsuzluk yaşayacağına delalet eder. Falında güvercin yumurtası gören kişinin etrafında kötülüğünü isteyen insanların var olduğuna ve bu insanların planlar yaptığına işaret eder. Fakat bu olumsuz anlamların yanı sıra falda güvercin yumurtası görmenin olumlu anlamları da vardır.

Kahve falında güvercin yumurtası çıkan kişinin çok başarılı olacağına, büyük bir zenginliğe kavuşacağına, makam sahibi olacağına, yeni işlere gireceğine ve bu işlerde başarılar elde edeceğine, hane içinde büyük mutluluklar yaşayacağına, özgüveninin artacağına ve çevresindeki insanlarla hoş sohbetler içinde bulunacağına delalet eder.

Kahve Tabağında Güvercin Görmek Ne Anlama Gelir?

Kahve tabağında görülen güvercin, barış anlamına gelir. Kahve falı sahibinin küs olduğu, arasının bozuk olduğu, kırgınlık hissettiği biri ile barışacağı şeklinde yorumlanan kahve tabağındaki güvercin, barışın sembolüdür.

Kahve tabağı, kahve falında genellikle “hane içini” temsil eder. Bu sebeple kahve tabağında güvercin görülmesi, fal sahibinin ailevi sorunları şeklinde yorumlanır. Fakat güvercin, fal sahibinin hane içinde yaşadığı ailevi problemlerin son bulacağına ve rahat bir nefes alacağına işaret eder.

Kahve Falında Güvercin Kanadı Görmek Ne Anlama Gelir?

Falda görülen güvercin kanadı, genel olarak iyi anlamlara sahiptir. Fal sahibinin kısa süre içinde üzüntülerinden kurtulacağı, tüm isteklerine ve hayallerine kavuşacağı, büyük başarılara imza atacağı, sıkıntılarının ortadan kalkacağı yönünde yorumlanır.

Kahve Falında Zeytin Dalı Taşıyan Güvercin Görmek Ne Anlama Gelir?

Falda ağzında zeytin dalı tutan güvercinin anlamı; müjdeli haberdir. Falda görülen güvercin de zeytin dalı da barış ve müjdeli haber anlamı taşır.

Falında zeytin dalı tutan güvercin çıkan fal sahibinin küs olduğu biri ile barışacağı ya da küs olan kişileri barıştırmada köprü görevi göreceğini ifade eder. Aynı zamanda falda ortaya çıkan zeytin dalının aşk anlamı da vardır.

Kahve Falında Beyaz Güvercin Görmek Ne Anlama Gelir?

Kahve falında beyaz güvercin görülmesi, çok güzel anlamlara sahip olan bir semboldür. Falında beyaz güvercin çıkan fal sahibinin kısa süre içinde müjdeli bir haber alacağı, mutluluk gözyaşları dökeceği ve yeni bir insan ile tanışacağı anlamına gelir. Aynı zamanda fal sahibinin küs olduğu kişiler ile barışacağı, bu kişiler ile ilişkisinin dargınlık yaşamadan önceki haline döneceği şeklinde yorumlanır.

Fal sahibi kişinin aşk hayatında yaşadığı problemler söz konusu ise bu problemlerin çözüme kavuşacağına da delalet eder.