Anasayfa » Güvercin » Güvercin Göz Sulanması, Şişmesi +Tedavi, İlaç, Doğal Yöntemler
Bu içerik Şevval Sunal (Veteriner) Şevval Sunal tarafından incelenmiştir.
Yeliz Özdemir
Bilge Pakize Editörü

Güvercin Göz Sulanması, Şişmesi +Tedavi, İlaç, Doğal Yöntemler

Güvercinlerde göz sulanması ve güvercinlerde göz şişmesi zaman zaman karşılaşılan durumlardır. Göz sulanması ve göz şişmesi tek başına bir hastalık olmadığı gibi farklı hastalıkların belirtisi olarak ortaya çıkabilir.

Güvercin Göz Sulanması Nedir?

Güvercinlerde göz sulanması birçok hastalığa bağlı olarak ortaya çıkabilen bir sorundur. Göz sulanmasının başlıca nedeni gözlerin mikrop kapmasıdır. Bazı bakteriyel hastalıklar da göz sulanmasına neden olabilir.

Güvercin Göz Sulanması Tedavisi Nasıl Yapılır?

Güvercinlerde göz sulanmasını tedavisi için ilk yapılması gereken güvercini bir veteriner hekime götürmektir. Rastgele ilaçların ya da insanlar tarafından kullanılan damlaların kullanılması oldukça sakıncalıdır. Güvercinlerde göz şişmesi ve sulanması basit sorunlar gibi görünse de ciddi bir duruma işaret ediyor olabilir.

Güvercin Göz Sulanması İçin Hangi İlaç ve Doğal Yöntemler Kullanılabilir?

Güvercinlerde göz sulanması için kullanılacak yöntemler veteriner hekim tarafından belirlenmelidir. Gözler tüm canlıların en hassas organlarından biri olduğu için gözde meydana gelen sorunlara acemice müdahale edilmemelidir. Tedavi sırasında gözü mikroplardan arındıracak olan ilaçlar ve damlalar kullanılabilir.

Güvercin Göz Şişmesi Nedir?

Güvercinlerde göz şişmesi çoğunlukla göz hastalıklarına bağlı olarak ortaya çıkan bir sorundur. Göz kapağı iltihabı, göz nezlesi ve katarakt gibi hastalıklar dolayısıyla ortaya çıkabilir.

Güvercin Göz Şişmesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Güvercinlerde göz şişmesinin tedavisi alanında uzman bir veteriner hekim tarafından planlanır. Göz hastalıklarını gidermeye yönelik çeşitli ilaçlar ve yöntemler kullanılabilir.

Güvercin Göz Şişmesi İçin Hangi İlaç ve Doğal Yöntemler Kullanılabilir?

Güvercinlerde göz şişmesi için kullanılacak yöntemler tıpkı göz sulanmasında olduğu gibi veteriner hekim tarafından belirlenmelidir. Zira güvercinlerde göz şişmesi ciddi bir göz hastalığından kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda veteriner hekim en doğru ilaçları ve yöntemleri belirleyecektir.