Anasayfa » Güvercin » Güvercin Kursak, Ayak, Eklem Şişmesi +Tedavi, İlaç, Doğal Yöntemler
Bu içerik Şevval Sunal (Veteriner) Şevval Sunal tarafından incelenmiştir.
Yeliz Özdemir
Bilge Pakize Editörü

Güvercin Kursak, Ayak, Eklem Şişmesi +Tedavi, İlaç, Doğal Yöntemler

Güvercinlerde kursak, ayak ve eklem şişmesi çeşitli hastalıklara bağlı olarak ortaya çıkabilen belirtilerdir. Özellikle güvercinlerde ayak ve eklem şişmesi yaygın görülen bir sorundur.

Güvercin Kursak Şişmesi Nedenleri Nelerdir?

Güvercinlerde kursak şişmesi kursak bölgesinde meydana gelen hastalıklar dolayısıyla ortaya çıkan bir sorundur. Kursak şişmesine kursak mantarı, kursak tıkanması, salmonella ve E.coli gibi hastalıklar neden olabilir.

Güvercin Kursak Şişmesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Güvercinlerde kursak şişmesi tedavisi için önce kursak şişmesine neden olan rahatsızlık tespit edilmelidir. Güvercinlerde ayak ve eklem şişmesi ile kursak şişmesi tek başına bir hastalık olarak kabul edilmez. Bu durum farklı hastalıklara eşlik eden olumsuz bir durum olarak nitelendirilir.

Güvercin Kursak Şişmesi Tedavisinde İlaç ve Doğal Yöntemler Nelerdir?

Güvercinlerde kursak şişmesi tedavisinde kullanılan ilaçlar ve yöntemler alanında uzman bir veteriner hekim tarafından belirlenmelidir. Piyasada bu gibi sorunlar için satılan birçok ilaç olsa da bu ilaçların rastgele alınıp kullanılması oldukça sakıncalıdır.

Güvercin Ayak ve Eklem Şişmesi Nedenleri Nelerdir?

Güvercinlerde ayak eklem şişmesi güvercinlerde topallama gibi sorunları da beraberinde getiren bir durumdur. Ayak ve eklem şişliklerine vitamin ve mineral eksikliklerinin yanı sıra yaşlılık ya da çeşitli güvercin hastalıkları neden olabilir.

Güvercin Ayak ve Eklem Şişmesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Güvercinlerde ayak ve eklem şişmesi tedavisi veteriner hekim tarafından planlanır. Bu sorunu yaşayan güvercinin kontrolleri sağlandıktan sonra gerekli ilaç tedavisine başlanabilir.

Güvercin Ayak ve Eklem Şişmesi Tedavisinde İlaç ve Doğal Yöntemler Nelerdir?

Güvercinlerde ayak ve eklem şişmesi tedavisinde kullanılan ilaçlar ve yöntemler veteriner tarafından belirlenen yöntemler ve ilaçlar olmalıdır. Güvercinlerde ayak ve eklem şişmesi basit bir sorun gibi görünse de kontrol edilmesi ve tedavi edilmesi gereken bir sorundur.