Anasayfa » Güvercin » Güvercin Gözünde, Kanadında Ur (Tümör) Tedavisi Nasıl Yapılır? +İlaçlar, Ameliyat
Bu içerik Şevval Sunal (Veteriner) Şevval Sunal tarafından incelenmiştir.
Yeliz Özdemir
Bilge Pakize Editörü

Güvercin Gözünde, Kanadında Ur (Tümör) Tedavisi Nasıl Yapılır? +İlaçlar, Ameliyat

Tümör, insanlarda ve hayvanlarda oldukça yaygın görülür. Kısa sürede teşhis ve tedavi edilmediği durumlarda ölümcül sonuçlara neden olabilir. Güvercinde tümör sorunu da ne yazık ki yaygın sorunlardan biridir.

Güvercin Gözündeki Ur (Tümör) Tedavisi Nasıl Yapılır?

Güvercin gözündeki ur, iç organlarda ya da vücudun önemli bölgelerinde görülen tümör kadar tehlikeli değildir. Ancak gözde çeşitli problemlere neden olacağı için kısa sürede giderilmesi gereken bir sorundur. Güvercin gözündeki urun temizlenmesi için mutlaka bir veteriner hekim kontrolü yapılmalıdır.

Güvercin Gözündeki Ur (Tümör) Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Güvercin gözü evdeki tümör ameliyatı veteriner hekim tarafından yapılır. Bazen basit bir müdahaleyle ur temizlenirken bazı durumlarda cerrahi operasyon gerekebilir. Güvercinde tümör basit bir müdahale ya da cerrahi operasyonla giderilen bir sorundur. Ancak tekrarlama riski vardır.

Güvercin Gözündeki Ur (Tümör) Tedavisinde Hangi İlaçlar Kullanılır?

Güvercin gözündeki tümör için kullanılan ilaçlar veteriner hekim tarafından belirlenir. Burada dikkat edilmesi gereken önemli nokta, rastgele ilaç kullanımının sakıncalı olduğudur. Rastgele bir ilacı alıp kullanmak güvercinin sağlığını riske atabilir.

Güvercin Kanadında ve Vücudundaki Ur (Tümör) Tedavisi Nasıl Yapılır?

Güvercin kanadında ve vücudundaki tümör tedavisi çeşitli ilaçların kullanımı ve gerekli durumlarda cerrahi operasyonla yapılır.

Güvercin Kanadında ve Vücudundaki Ur (Tümör) Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Güvercin kanadında ve vücudundaki tümör ameliyatı, veteriner hekim tarafından uygulanır. Ameliyat sırasında vücuttaki zararlı tümör alınarak çeşitli hastalıklara neden olması önlenir.

Güvercin Kanadında ve Vücudundaki Ur (Tümör) Tedavisinde Hangi İlaçlar Kullanılır?

Güvercin kanadında ve vücudundaki tümör için kullanılan ilaçlar titanum ve ihtiyol pomad adlı ilaçtır. Güvercinde tümör sorunu için en sık kullanılan ilaçlar olduğu söylenebilir.