Anasayfa » Güvercin » Hakiki, Orijinal, İyi Posta Güvercini Nasıl Anlaşılır? +Rehber
Yeliz Özdemir
Bilge Pakize Editörü

Hakiki, Orijinal, İyi Posta Güvercini Nasıl Anlaşılır? +Rehber

Hakiki posta güvercini birçok insan tarafından merak edilir. Zira bu güvercinler geçmişte insanların haberleşmek için aktif olarak kullandıkları oldukça özel canlılardır. İyi posta güvercini bulmak için posta güvercinlerinin özelliklerini bilmek gereklidir.

Hakiki, Orijinal, İyi Posta Güvercini Özellikleri Nelerdir?

Hakiki posta güvercinlerinin özellikleri arasında parlak ve canlı gözlere sahip olmaları yer alır. Bununla birlikte, yön bulma duyuları da oldukça gelişmiştir.

Zira canlı ve parlak gözleri de yönlerini bulmalarında önemli rol oynar. Bel ve sırt bölgeleri oldukça güçlü olan bu güvercinler görüntüleriyle de diğer güvercin türleri arasından kolayca ayırt edilebilir.

Güçlü ve Sağlıklı Teleklere Sahip Olmalıdır

Orijinal posta güvercini güçlü ve sağlıklı teleklere sahip olur. Bu özelliği dolayısıyla rahatlıkla ayırt edilebileceği gibi diğer güvercinlerden daha farklı bir kuş türü olduğu da söylenebilir. İyi posta güvercini kuşlardan anlayan biri tarafından ilk bakışta tespit edilebilir.

Kadife Gibi Su Tutmayan Tüylere Sahip Olmalıdır

Posta güvercinlerinin tüyleri onları diğer kuş türlerinden ayırt eden başlıca özelliklerinden biridir. Hakiki posta güvercinlerinin kadifemsi ve su tutmayan tüyleri olur. Tüylerinin parlak ve canlı olması da oldukça dikkat çekicidir.

Yavruluğundan Bugüne İyi Beslenmiş ve Formda Olmalıdır

Yavru posta güvercinleri iyi beslendikleri ve formda oldukları takdirde gönül rahatlığıyla seçilebilirler. Elbette herhangi bir kuş türünü eğitmek üzere sahiplenmeden önce durumu ve sağlığı göz önünde bulundurulmalıdır.

Aktif olan ve gerekli sağlık kontrolleri yapılan posta güvercinleri, formda oldukları takdirde insanlarla tahmin edilenden çok daha etkili iletişim kurabilirler.

Hangi Tür Güvercinler Daha İyi Posta Güvercini Olurlar?

Posta güvercini olmak için en uygun tür “Smierel” Olarak adlandırılan türdür. Bu türün ırk ve köken olarak “Owl” adı verilen güvercinlerden geldiği bilinir. Posta güvercini olmaya uygun olduğu tespit edilen bu tür geçmişte çok fazla geliştirilmiş ve eğitilmiştir.

Geçmişte iyi posta güvercini seçmek için yapılan posta güvercini yarışlarının da git gide çoğalmasıyla en çok öne çıkan tür Smierel olmuştur. Bu türün özel bir tür olduğu için posta güvercinliğine uygun olduğu söylenebilir.