Anasayfa » Güvercin » Kurumuş & Yaş Güvercin Dışkısı, Lekesi Nasıl Temizlenir? +Kokusu Nasıl Giderilir?
Yeliz Özdemir
Bilge Pakize Editörü

Kurumuş & Yaş Güvercin Dışkısı, Lekesi Nasıl Temizlenir? +Kokusu Nasıl Giderilir?

Güvercin dışkısı temizlemek için belli başlı malzemelere ihtiyaç vardır. Bu malzemeler kullanıldığı taktirde güvercin dışkısı temizliği kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Güvercin dışkılarının temizlenmesi için doğal yöntemler veya kimyasal temizlik malzemelerinden faydalanmak mümkündür. Kuş pisliği temizliği yüzeylere göre malzeme seçimiyle yapılabilir.

Güvercin Dışkısı Nasıl Temizlenir?

Güvercin dışkısı temizlemek için hafif sıcak su ve çamaşır suyundan faydalanılabilir. Su ve çamaşır suyu bir kaba konularak karıştırılır. Karışım bir bez yardımıyla alınır ve lekeli yüzeye sürülür.

Lekeyi çitileme ve silme işlemi bez birkaç kez kovaya daldırılarak tekrar edilir. Ve sonunda Karışım sürülen bölge malzemelerden arındırılır ve güvercin dışkısı lekesi giderilmiş olur.

Güvercin Dışkısı Lekesi En Kolay Nasıl Çıkar?

Güvercin dışkısı çıkarmanın püf noktası beyaz sirke kullanımıdır. Beyaz sirke, içinde bulundurduğu yüksek asit sayesinde yüzey temizliğinde büyük rol oynar. Beyaz sirkeyle dışkı temizlemek için, sirke bir miktar suyun içine dökülür ve bir bez yardımıyla alınır. Daha sonra lekeli bölgede silme işlemi uygulanır ve dışkı kolayca temizlenir.

Beyaz sirke, kurumuş ve yerleşmiş kuş pisliği temizliği konusunda oldukça iyi bir malzemedir.

Camdan, Mermerden Kuş Pisliği Nasıl Temizlenir?

Kuş pisliğini camdan çıkarmak için ihtiyaç duyulan şey bulaşık deterjanıdır. Bulaşık deterjanı yerleşmiş lekelerde diğer temizleyicilerden daha iyi bir alternatiftir. Bu yöntemde bir miktar suyun içine bulaşık deterjanı koyulup karıştırılır. Yapılan karışım bir bulaşık süngeri vasıtasıyla alınır ve camdaki lekeli bölge silinir. İşlem birkaç kez tekrarlandıktan sonra cama yapışan pisliğin arındırıldığı görülür.

Camlardaki kuş pisliği için maden suyu da güçlü bir alternatiftir. Maden suyu ve biraz bulaşık deterjanı karıştırılıp lekeye sürüldüğü taktirde kuş pisliği temizliği kolayca gerçekleştirilir.

Kurumuş Kuş Pisliği Lekesi Nasıl Çıkar?

Kurumuş kuş pisliği çıkarmak için asitli bir malzemeye ihtiyaç duyulabilir. Bunun için en iyi ve doğal alternatif beyaz sirkedir. Beyaz sirke, içerdiği asit miktarıyla gerek kurumuş kuş pisliğinde gerek diğer lekelerde oldukça etkilidir.

Kurumuş kuş pisliği için bir miktar soğuk su ve beyaz sirke karıştırılır. Bir bez, fırça veya sünger yardımıyla bu karışım lekenin üstüne sürülür ve silinir. İşlemden sonra durulama yapılır ve leke çıkarılır.

Araç Üzerindeki Kuş Pisliği Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Araçtaki kuş pisliğini temizlemek için araca zarar vermemek çok önemlidir. Herhangi bir agresif hareket aracın boyasında tahribat yaratabilir. Araçtaki kuş pisliğini temizlemek için mikrofiber bez kullanılmalıdır. Maden suyu ve su karışımı mikrofiber beze alınıp bir süre kuş pisliği üzerinde bekletilir. Çözünen kuş pisliği bez yardımıyla alınır ve temizlenir.

Güvercin Dışkısı Kokusu Nasıl Giderilir?

Güvercin dışkı kokusunu gidermek için kokulu yüzey temizleyicilerden veya esanslardan faydalanılabilir. Kuş pisliği temizliği için hazırlanan karışımın için bir miktar doğal bitki esansı koyulursa dışkı kokusu engellenmiş olur.