Anasayfa » Güvercin » Yavru, Yetişkin Güvercinler Bulgur, Pirinç, Çiğ Pirinç Yer Mi?
Yeliz Özdemir
Bilge Pakize Editörü

Yavru, Yetişkin Güvercinler Bulgur, Pirinç, Çiğ Pirinç Yer Mi?

Yavru ve yetişkin güvercinlerin pirinç yemesi birçok insan tarafından tartışılan bir konudur. Güvercinin pirinç yemesi akıllara farklı sorunların gelmesine neden olsa da güvercinlerin insanların tükettiği bazı besinleri tüketebildiği bilinir.

Yetişkin Güvercinler Bulgur Yer mi?

Yetişkin güvercinlerin bulgur yemesi mümkündür ancak güvercinlerin çiğ bulgur yemesi zararlıdır. Güvercinlerin birçoğu bulguru severek tüketir. Bu nedenle insanlar balkonunda gördüğü güvercinler için balkonun bir köşesinde bulgur koyabilir.

Burada dikkat edilmesi gereken önemli nokta, aç olan güvercinlerin bulgur da dahil birçok besini tüketmeye meyilli olmasıdır. Bu durum güvercinin tükettiği besinlerin ona fayda sağlayacağı anlamına gelmez.

Yetişkin Güvercinler Pirinç Yer mi?

Yetişkin güvercinlerin pirinç yemesi mümkündür. Pirincin güvercin yeminde sık kullanılan bir ürün olduğu da bilinir. Pirinç, içerdiği faydalı besinler dolayısıyla güvercin yemlerinde kullanılarak güvercinlerin vitamin ve mineral eksikliklerinin giderilmesini sağlayabilir. Ancak güvercinin pirinç yemesi yalnızca pirinç doğru şekilde hazırlandığında faydalıdır.

Yetişkin Güvercinler Çiğ Pirinç Yer mi?

Yetişkin güvercinlerin çiğ pirinç yemesi mümkündür. Çiğ pirincin güvercinlere bilinen bir zararı yoktur. Ancak pirincin tek başına verilmesinden ziyade kuş yemi ile karıştırılması daha sağlıklı olacaktır.

Yavru Güvercinler Bulgur Yer mi?

Yavru güvercinlerin bulgur yemesi mümkündür ancak bulgur güvercinler için pek de faydalı değildir. Beslenme alışkanlığını yavaş yavaş kazanan yavru güvercine bulgur yerine daha faydalı kuş yemleri yedirilebilir.

Yavru Güvercinler Pirinç Yer mi?

Yavru güvercinlerin pirinç yemesi mümkündür. Elbette beslenme alışkanlığını yeni yeni kazanan güvercinlere verilen tüm gıdalardan emin olunmalıdır.

Yavru Güvercinler Çiğ Pirinç Yer mi?

Yavru güvercinlerin çiğ pirinç yemesi mümkündür ancak önerilmez. Güvercinin pirinç yemesi faydalı olsa da pirincin yetişkin güvercinlere verilmesi daha sağlıklıdır.