Anasayfa » Güvercin » Yavru & Yetişkin Güvercinler Ne Kadar (Kaç Gün, Saat) Aç, Susuz Kalabilir?
Yeliz Özdemir
Bilge Pakize Editörü

Yavru & Yetişkin Güvercinler Ne Kadar (Kaç Gün, Saat) Aç, Susuz Kalabilir?

Yavru ve yetişkin güvercinlerin açlık süresi oldukça mühimdir. Zira uzun süre aç kalan güvercinler için hayati riskler ortaya çıkabilir. Açlık süresinin yanı sıra güvercinlerde susuzluk durumu da oldukça mühimdir.

Yetişkin Güvercinler Ne Kadar (Kaç Gün, Saat) Aç Kalabilir?

Yetişkin güvercinlerin aç kalma süresi 2 günü aşarsa ani ölümler kaçınılmazdır. Güvercinler oldukça hassas ve gün içinde fazla enerji harcayan canlılardır. Bu nedenle doğada yaşayan vahşi hayvanlardan daha savunmasız ve daha dirençsiz olduğu söylenebilir.

Açlığa karşı fazla dirençli olmadıkları için yalnızca birkaç günlük bir süre de açlıktan ölmelerine neden olabilir. Güvercinlerde susuzluk ve uzun süreli açlık durumu oldukça tehlikelidir.

Yetişkin Güvercinler Ne Kadar (Kaç Gün, Saat) Susuz Kalabilir?

Yetişkin güvenlik cinlerin susuz kalma süresi yalnızca birkaç günle sınırlıdır. Elbette bu süre güvercinin durumuna ve türüne göre değişiklik gösterebilir. Ancak susuzluk doğadaki her canlı için tehlikeli olduğundan birkaç gün boyunca susuz kalan bir güvercinin aniden ölmesi kaçınılmazdır.

Yavru Güvercinler Ne Kadar (Kaç Gün, Saat) Aç Kalabilir?

Yavru güvercinlerin aç kalma süresi yalnızca 2 gündür. Bağışıklığı yetişkin güvercinlere ve diğer tüm kuş türlerine göre daha zayıf olan yavru güvercinler 2 gün boyunca aç kalırlarsa kısa süre içinde ölebilirler.

Yavru Güvercinler Ne Kadar (Kaç Gün, Saat) Susuz Kalabilir?

Yavru güvercinlerin susuz kalma süresi tıpkı aç kalma süreleri gibi yalnızca 2 gündür. Yetişkin ya da yavru fark etmeksizin güvercinlerde susuzluk ve uzun süreli açlık durumu kısa sürede ölümcül sonuçlara yol açabilir. Bu nedenle beslenen güvercinin yeteri miktarda su ve yem tükettiğinden daima emin olunması gerekir.